مشاوره کنکور به صورت حضوری و آنلاین
در رشت، لاهیجان، لنگرود، بندر انزلی و سایر شهرهای استان گیلان
09113354045

گروه تخصصی

گروه خوش سرور به طور تخصصی در زمینه آموزش و کنکور فعالیت می کند.

آموزش تخصصی

گروه خوش سرور آمادگی دارد که تمامی مراحل آماده سازی برای کنکور را به طور حرفه ای به دانش آموزان و دانشجویان آموزش دهد.

انتخاب موضوع

گروه خوش سرور مشاوره ای به روز، متناسب با سلایق مخاطب و با راهبرد های مناسب در اختیار مخاطبین قرار می دهد.

مشاوره و رفع اشکال

گروه خوش سرور با تیمی تخصصی، تمامی راه های منتهی به موفقیت را به دانشجویان مشاوره می دهد.

ویراستاری

گروه خوش سرور از محققین و مدرسین برجسته رشته های مختلف تشکیل شده و می تواند بهترین مشاوره را به بهترین نحو ارائه کند.

تهیه منابع

گروه خوش سرور کتب و مقالات فارسی و انگلیسی مورد نظر را برای دانشجویان و دانش آموزان فراهم می آورد.

 
 

مشاور کنکور در رشت

بهترین مشاوران کنکور در رشت: گروه مشاوره تحصیلی مهندس خوش سرور در شهر رشت با همراهی بهترین تیم مشاور کنکور و گروهی متخصص در زمینه های برنامه ریزی درسی، روانشناسی و مدیریت آینده پژوهشی آمادگی دارد که در رشت و دیگر شهرهای استان گیلان، یعنی شهرهای استعدادهای درخشان، خدمات مشاوره ای تحصیلی از جمله مشاوره کنکور ارائه کند. شما می توانید اطمینان حاصل کنید که با حضور بهترین مشاوران تحصیلی کنکور و بهره گیری از بهترین مشاور کنکور در رشت بهترین مشاوره تحصیلی مدنظر خود را دریافت نمایید. مشاوره تحصیلی در گروه مهندس خوش سرور، هم در دروس دوران تحصیل در مدرسه و هم در دروس کنکور، به صورت سیستماتیک و با به روز ترین روش های مشاوره ای و آموزشی، تجربه ای متفاوت برای شما رقم خواهد زد.

مشاوره و پیشگیری از افت تحصیلی
يك رويداد مهم در مسير تحصيلات عالي، دانش آموختگي از دوره دبيرستان و ورود به مرحله کنکور است. بنابراین، در طول سال های گذشته، افت تحصيلي در اين دوره، موجبات نگراني والدين، مربيان، معلمان و جامعه را به صورت كل فراهم آورده است. افت تحصيلي از ناكارآمدي نظام اجرايي آموزش و پرورش حكايت دارد و از لحاظ ارتباطي كه با ديگر نهادها دارد، از زواياي مختلف می تواند مورد بررسي قرار گيرد. به طور کلی، هر نوع اختلالي كه در روند تحصيل دانش آموز پديد آيد، افت تحصيلي محسوب مي شود. با پيشرفت هاي حوزه های فناوري، مشکلات ناشی از افت تحصيلي نیز افزایش می یابد. اگر تشخیص دانش آموزان در معرض افت تحصيلي به موقع انجام نشود و از این افراد، حمايت ها و مراقبت های لازم انجام نشود، آثار منفی آن در سراسر جامعه خود را بروز می دهد. عدم تخصص، بيكاري، فقر و خشونت جمله این آثار منفی اند. پیش از بروز این آثار، یک مشاوره خوب تحصیلی می تواند یک راهکار مناسب و کارآمد باشد.
یک مشاور خوب تحصیلی می تواند دلایل افت تحصیلی دانش آموزان را به خوبی تشخیص دهد و در صدد رفع آنها باشد. او تشخیص می دهد که چرا دانش آموزان از فرایند آموزشي، مأيوس مي شوند. در بیشتر موارد، عدم حصول موفقيت در مدرسه به شكست هاي دیگر در زندگی فردی و اجتماعی، تنفر از موضوع هاي درسي و معلمان و نهایتاً، ترك تحصيل منجر مي شود. عدم حصول موفقیت در محیط های آموزشی، عزت نفس دانش آموزان را کاهش می دهد و این مسئله، در مواردی به ترك تحصيل منجر می شود. همچنین، مسائل مربوط به مدرسه مانند عدم علاقه به مدرسه، نمرات پايين، ناسازگاري با تكاليف مدرسه و نبود فرصت ارتباط انفرادي با مشاور یا معلم از دیگر دلایل افت تحصیلی هستند. برخی دیگر از دلايل افت دانش آموزان بدین شرح است: مشکلات جسمی، مشكلات خانوادگی، کمبود های عاطفي، ناتوانی های یادگیری، عدم جذابیت كلاس های آموزشی، فرار از مسئوليت، آزادي بيش ازحد، نبود نظم و برنامه در زندگي، عدم ارتباط مناسب با معلمان و پيشرفت درسي نامناسب و نامتناسب. به طور کلی، می توان گفت كه هر یک از عوامل فردي، خانوادگي، اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و نهادي، بر ایجاد افت تحصيلي در دوره های مختلف تحصیلی از جمله دبيرستان تاثیر دارند.

مشاوران تحصیلی و رسالت آنها
مشاوره تحصیلی به دانش آموزان کمک می کند تا ارزش تحصیل و آموزش را فرا گیرند.
مشاوره تحصیلی دانشجویان و والدین را در مورد دوره های مختلف تحصیلات آموزش می دهد.
آنها مسیر دوره های آموزشی یا موضوعاتی که مناسب دانشجویان بر اساس مهارت و علاقه آنها است را نشان می دهند.
مشاوره تحصیلی، شما را آشنا با واقعیت های علمی می کند. وقتی تصویری از دانشگاه های مختلف ارائه کننده دوره های مختلف را داشته باشید، می توانید یک هدف را مشخص نمایید.
خدمات مشاوره ای به شما کمک می کند تا اطلاعات درست در مورد نوع دوره ها و هزینه ها را داشته باشید.
خدمات مشاوره ای شما را در مورد برنامه ها و آزمون های ورودی به دانشگاه و نحوه درخواست آنها راهنمایی می کند.

خصوصیات مشاوران برجسته

1. مهارت های ارتباطی
مشاوران تاثیرگذار باید مهارت های ارتباطی سطح بالایی داشته باشند. اگر چه بعضی از این مهارت ها را می توان در دوران تحصیلات تکمیلی به پایان رساند و در طول دوره حرفه ای خود توسعه داد و بهبود بخشید، اما قبل از شروع کار مشاوره ای باید مهارت های ارتباطی خاصی داشت. مشاوران نیاز به داشتن توانایی طبیعی برای شنیدن دارند و می توانند به وضوح ایده ها و افکار خود را به دیگران توضیح دهند.

2. پذیرش
عدم قضاوت سریع و پذیرش ویژگی های مهم در تمامی حرفه ای های مربوط به یاری رساندن به دیگران است. اما مشاوران حرفه ای باید بتوانند در «جایی که مراجع است قرار گیرند». این عبارت اغلب در مشاوره برای توصیف توانایی ارتباط با مراجعینی که نگرش باز و غیر قضاوت گر دارند استفاده می شود و مشتری را برای آنچه که هستند و و وضعیت فعلی شان است می پذیرند. مشاوران باید بتوانند به مشتریان خود احساس پذیرش را با گرمی و صمیمیت و درک انتقال دهند.

3. درک
مشاوران در سخت ترین و استرس زا ترین زمان های زندگی مردم به کمک آنها می شتابند. آنها باید بتوانند درک و همدلی خود نسبت به معضلات را به مراجعین خود نشان دهند. همدلی به این معنی است که مشاوران نشان دهند که واقعاً می توانند خود را به جای شخص دیگری قرار دهند. شفقت و همدلی به مشاور و مراجعین کمک می کند تا فرایند مشاوره به بهترین شکل ممکن انجام شود.

4. مهارت های حل مشکل
این مشاور نیست که مشکلات مراجعین خود را حل می کند. روانشناسان بزرگ معتقدند که مشاوران باید مهارت های کافی در زمینه حل مسئله داشته باشند تا بتوانند به مراجعین خود کمک کنند تا الگوهای تفکر منفی و سایر رفتارهای مضر که ممکن است در مشکلات آنها نقش داشته باشند را شناسایی کنند و آنها را تغییر دهند.

5. مهارت های ایجاد ارتباط
مشاوران باید دارای مجموعه ای از مهارت های بین فردی باشند تا بتوانند به سرعت با مراجعین خود ارتباط برقرار کنند و در ادامه، این ارتباط را استحکام ببخشند. آنها باید تمامی توجه خود را به مراجعین خود اختصاص دهند و بتوانند در آنها ایجاد اعتماد کنند. مشاوران باید بتوانند تمام تمرکز خود را به آنچه که مراجع می گوید معطوف کنند و هنگام حضور در جلسه مشاوره، حواس شان به خاطر مشکلات یا دغدغه های شخصی پرت نشود.