مشاوره کنکور تجربی به صورت حضوری و آنلاین
در تهران
09113354045

گروه تخصصی

گروه خوش سرور به طور تخصصی در زمینه آموزش و کنکور فعالیت می کند.

آموزش تخصصی

گروه خوش سرور آمادگی دارد که تمامی مراحل آماده سازی برای کنکور را به طور حرفه ای به دانش آموزان و دانشجویان آموزش دهد.

انتخاب موضوع

گروه خوش سرور مشاوره ای به روز، متناسب با سلایق مخاطب و با راهبرد های مناسب در اختیار مخاطبین قرار می دهد.

مشاوره و رفع اشکال

گروه خوش سرور با تیمی تخصصی، تمامی راه های منتهی به موفقیت را به دانشجویان مشاوره می دهد.

ویراستاری

گروه خوش سرور از محققین و مدرسین برجسته رشته های مختلف تشکیل شده و می تواند بهترین مشاوره را به بهترین نحو ارائه کند.

تهیه منابع

گروه خوش سرور کتب و مقالات فارسی و انگلیسی مورد نظر را برای دانشجویان و دانش آموزان فراهم می آورد.

 
 

مشاور کنکور تجربی در تهران

بهترین مشاوران کنکور در تهران: گروه آموزشی خوش سرور با همراهی گروه متخصص خود در زمینه های برنامه ریزی درسی، روانشناسی و مدیریت آینده پژوهشی آمادگی دارد که در تهران خدمات مشاوره ای تحصیلی از جمله مشاوره کنکور ارائه کند. شما می توانید اطمینان حاصل کنید که با حضور بهترین مشاوران تحصیلی کنکور تجربی و بهره گیری از بهترین مشاوران کنکور در تهران بهترین مشاوره تحصیلی مدنظر خود را دریافت نمایید.

سوالات متداول شما:

آیا باید یادگیری فیزیک را از طریق کتاب های درسی یا از طریق یادداشت های خلاصه شروع کنم؟
هرکس سبک های مختلفی برای یادگیری دارد، بنابراین شناسایی این که کدام سبک برای شما بهتر است، نقطه خوبی برای شروع است. شاید یادداشت های خلاصه راه مناسبی برای شروع باشد و سپس استفاده از کتاب درسی برای تعمق هرچه بیشتر در یک مفهوم خاص مفید باشد!

حل مسائل فیزیک برایم سخت به نظر می آید. چه کاری باید انجام دهم که بتوانم موضوع را بفهمم؟
تا پایان هر مشکلی روی اعداد تمرکز نکنید. درک موضوع بدان معنی است که شما معادلات موجود در پشت آن را جست و جو کنید. ابتدا به داده های مسئله دقت کنید و ببینید ورودی های مسئله چه هستند و بعد به دنبال خروجی های مسئله باشید. بهبود روش های جبر و حساب در حل مسائل فیزیک برای شما ضروری است. ترسیم نمودارها نیز به شما کمک زیادی می کند. ابتدا با حل آن ها به صورت نمادین، مشکلات را تمرین کرده و قدم به قدم درآموزش خود به جلو بروید.

آیا برای حل مسائل فیزیک باید ریاضی را بدانم؟
بله. ریاضی زبان فیزیک است. شما برای راحتی در حل معادلات مربوط به فیزیک باید در ریاضیات، واقعاً خوب باشید.

برای یادگیری فیزیک چه مباحثی از ریاضیات را لازم است که بدانم؟
معادلات، مشتق، انتگرال و هندسه تا حد بسیار زیادی به شما در حل مسائل فیزیک کمک می کنند.

چگونه باید یادگیری فیزیک را شروع کنم؟
فقط روی مطالعه تمرکز کنید. برای استفاده به عنوان منابع می توانید ازکتاب های درسی شروع کنید. همچنین باید هر تمرینی را که در کتاب های درسی است، حل کنید تا به شما در یادگیری فیزیک کمک کند.کتاب های کمک آموزشی هم می تواند بسیار مفید باشند.

آیا خواندن شخصی بهترین راه درک موضوع است؟
برای برخی افراد، بله. منتهی برای برخی دیگر، این امکان وجود دارد که تدریس توسط شخص دیگری برای درک یک موضوع موثرتر باشد.

چگونه می توانم فیزیک را درک کنم؟
یادگیری "کل فیزیک" در مدت زمان کوتاهی بسیار دشوار است. شما برای آموزش خود به زمان نیاز دارید. از امروز شروع کنید: پیشنهاد می کنم اول برنامه ریزی کنید و هدف از یادگیری هر فصل را در ذهن خود مرور کنید. هر از گاهی یادداشت بردارید و یادداشت های خود را مرور کنید. برای حل مشکلات خود وتمرین بیشتر می توانید از منابع دیگری هم استفاده کنید. پس از تکمیل اصول، به دنبال کتاب های دیگر و منابع آنلاین باشید تا کاربردهای پیشرفته تر فیزیک را یاد بگیرید. فیزیک به شما در درک بسیاری از جنبه های علم کمک می کند.

آیا راهی وجود داردکه من واقعاً بتوانم ریاضی را دوست داشته باشم و درآن بهتر شوم؟
سعی کنید ریاضی را فقط برای تفریح به یک سری پازل یا بازی تبدیل کنید.

چرا ریاضی را یاد می گیریم؟
ریاضیات در بسیاری از کاربردهای صنعتی، علمی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. بدون ریاضی،گویی در دوران تاریکی زندگی می کنیم.

برای یادگیری ریاضی ازچه کتابی استفاده کنم؟
کتاب های درسی مدارس اغلب بهترین منبع برای یادگیری هر موضوعی هستند. البته باید در نظر داشت که کتاب های کمک آموزشی می توانند بسیار کمک کننده باشند.

من خیلی با ریاضی می جنگم. باید چکار کنم؟
فقط تلاش خود را برای یادگیری و مطالعه مطالب انجام دهید.در صورت نیاز به کمک، می توانید با یک دوست، والدین یا معلم مشورت کنید. در صورت لزوم، به کلاس های خصوصی بروید و برای آموزش خود، معلم بگیرید تا به شما در موفقیت کمک کنند.
سعی کنید مطالب را درک کنید. برای مثال متوجه باشید که منظور از محیط چیست. انتگرال عکس مشتق است.
بسیاری از دانش آموزان در درس ریاضیات فقط به دنبال فرمول هستند. این صحیح نمی باشد. بخشی از ریاضیات فرمول دارد. باقی مطالب را درک کنید.
و اما یکی از مشکلات بسیاری از دانش آموزان : من محیط و مساحت را نمی فهمم.کنار آمدن با آن برای من بسیار دشوار است! حتی از معلم خود خواسته ام تا توضیح مجددی به من بدهد. محیط پیرامون هر شکل است و جمع اطراف شکل است. به عنوان مثال، محیط یک مستطیل برابر است با عرض آن به علاوه طول آن به علاوه عرض آن به علاوه طول آن. مساحت یک شکل مستقیم با فرمولی برای آن نوع خاص از شکل (مثلث ، مستطیل و غیره) بیان می شود. به عنوان مثال، مساحت یک مستطیل برابر است با طول آن که در عرض آن ضرب می شود.

من نمی توانم ریاضیات را بفهمم، چه کاری می توانم انجام دهم؟
اگر هیچ یک از کتاب ها به شما کمک نمی کنند، دوست یا آشنایی را پیدا کنید که موضوع را درک کرده و از او کمک بخواهید. برخی افراد بهتر از دیگران دارای فن بیان در توضیح مطالب ریاضی هستند، بنابراین از آن ها کمک بخواهید.

چرا این قدر از تقسیم های اعشاری گریزان هستم؟
به جای حل مسئله، صورت مسئله را پاک نکنید. خودتان را گول نزنید. مشکل خود را اساسی حل کنید. ضرب و تقسیم اعداد اعشاری را فرا گیرید. از کتاب های آموزشی برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

چگونه می توانم بخش های مختلف زیست شناسی را کاملاً مطالعه کنم؟
یک برنامه دقیق برای مطالعه خود مشخص کنید و مطالب زیست شناسی را در قالب بخش های کوچک تر تقسیم کنید. بسته به میزان نیاز به یادگیری در یک ماه، می توانید بخش ها را بر این اساس تقسیم کنید. برای اطمینان از یادگیری موفقیت آمیز مطالب ، زمانی لازم را برای ارزیابی خود از طریق آزمون اختصاص دهید.

چگونه می توان این حجم از مطالب زیست شناسی را تا پایان امتحانات به خاطر سپرد؟
بهترین راه برای حفظ اطلاعات، تکرار است. اگر می خواهید مطالب را تا پایان امتحانات به خاطر بسپارید، باید هر روز علاوه بر فراگرفتن مطالب جدید، مطالب مربوط به روز قبل را نیز مطالعه کرده و خودتان با خودتان مسابقه دهید تا مطمئن شوید که اطلاعات در ذهن شما تثبیت شده اند. همچنین ممکن است پیوند دادن اطلاعات با چیزهایی که در زندگی واقعی از قبل می شناسید مفید باشد (به عنوان مثال، وقتی غلظت مواد محلول در سلول زیاد شود (غلظت یون در سلول زیاد باشد) فشار اسمزی سلول زیاد می شود، پس تمایل سلول برای جذب آب بیشتر می شود.

من مطالب زیادی یاد می گیرم و تمام تلاش خود را می کنم ، اما هنوز بر مطالب زیست شناسی احساس تسلط نمی کنم. چه می توانم بکنم؟
مطالب را چند بار بخوانید. سعی کنید بفهمید هدف از یک بخش زیست شناسی چیست. نحوه ثبت اطلاعات و ترتیب آن ها در ذهن نیز خود مهم است. همچنین بیشتر تمرین کنید. اگر تمرینات زیادی انجام دهید، می توانید به هر سؤالی پاسخ دهید.

چگونه خودم را از لحاظ ذهنی برای امتحانات آماده کنم؟
وقتی در طول یک سال تحصیلی، درحین مطالعه یادداشت برداری کنید، برای امتحانات و هم چنین برای دوره کردن کار برای شما آسانتر خواهد بود. فقط یادداشت های خود را بخوانید و آرام باشید. سوالات آزمون های گذشته را تمرین کنید. در زمان امتحان نفس عمیق بکشید، یک نگرش مثبت داشته باشید و روی امتحان تمرکز کنید.

چرا در درس زیست شناسی، نمرات کم می گیرم؟
این ممکن است به این دلیل باشد که شما مطالب را به اندازه کافی نیاموخته اید و سرسری و فقط حفظ کرده اید. سعی کنید مطالب مهم را در یک صفحه بنویسید و کلمات کلیدی مهم را برجسته کنید. چند بار آن را بخوانید و سپس آن را برای اعضای خانواده، دوست و یا هر شخص دیگری توضیح دهید و یا به آنها بگویید تا از همه چیز روی کاغذ سوال کنند تا اینکه مطمئن شوید همه چیز را کاملاً می دانید. همچنین، از شخصی که قبلاً آزمون یا کلاسی را گذرانده است، بخواهیدکه به شما بگوید چه سؤالاتی به احتمال زیاد از شما پرسیده می شود.

چگونه می توانم اصطلاحات را به راحتی حفظ کنم؟ به یادآوری بسیاری از اصطلاحات برای من سخت می باشد.
سعی کنید آموزش های ویدیویی مبحث مورد نظر را مشاهده کنید. یادگیری باید سرگرم کننده و لذت بخش باشد تا در ذهن شما نقش بندد. وقتی از چیزی لذت می برید، آن را به یاد می آورید. مرتبا، لیست هایی از اصطلاحات زیست شناسی بسازید و توضیحات آن را در مقابلش بنویسید. با مراجعه به این لیست ها، کم کم این اصطلاحات در ذهن شما تثبیت می شود.

چگونه می توانم خودم را ملزم به برنامه ریزی کنم؟
برنامه ای را با فاصله زمانی مثلا یک هفته بسازید. در برنامه خود درس های متنوعی قرار دهید. و زمان مطالعه هر درس را به فاصله زمانی یک ساعت بچینید. و بین دو درس ده دقیقه زمان استراحت بگذارید. مثلا برای درس زیست شناسی هنگامی که زمان شروع مطالعه شما فرا می رسد، کلمات کلیدی فصل را برای خود تکرار کنید.

چگونه می توانم زمان مطالعه خود را کاهش داده و هنوز هم اطلاعات را یاد بگیرم؟
به جای اینکه بارها و بارها همه چیزهای دقیق را بیاموزید، فقط به جستجوی اطلاعات کلیدی یا بخش هایی که متوجه نمی شوید، بروید. با این حال، تجدید نظر سریع، می تواند بد باشد زیرا در مدت طولانی، مطالب کمتری را به خاطرمی آورید.

چگونه می توانم در زیست شناسی نمره خوبی کسب کنم؟
مطالب را به خوبی مطالعه و یاد بگیرید و درست قبل از روز آزمون یا امتحان مطالعه نکنید.

چگونه می توانم مطالب زیست شناسی را به خاطر بسپارم؟
فلش کارت ها می توانند بسیار مفید باشند. اغلب بستگی به نحوه یادآوری چیزها دارد. ممکن است تمایل داشته باشید از مارکر های رنگی استفاده کنید. با صدای بلندخواندن می تواند به کسانی که به صورت شنیداری یاد می گیرند کمک کند. فیلم ها اغلب یک روش عالی برای یادگیری هستند و می توانند در یادآوری مباحث مفید باشند. این یک ارتباط بصری و صوتی را به موضوع می دهد و می توانید با فکر کردن درباره آن ها به یاد بیاورید.

چگونه می توانم در یادآوری شیمی بهتر شوم؟
با ساختن یک بازی از آن و مطالعه در مکان های جدید، شیمی را به صورت سرگرم کننده بیاموزید.

چگونه می توانم شیمی را به اندازه کافی یاد بگیرم تا بهترین دانش آموز کلاس خود باشم؟
شروع به حفظ کردن فرمول ها و تعاریف کنید. وقتی به آنها رسیدید، درباره چیزهایی که در کتاب شما توضیح داده شده است، یادداشت های مفصل و خوب بسازید، مانند این که چگونه تبخیر رخ می دهد یا نقطه جوش چیست. سعی کنید تئوری ها و قوانین را به صورت کلمه ای به خاطر بسپارید. روی نمودارها نیز تمرکز کنید، زیرا آنها یک جزء اساسی هستند.

من تازه شیمی را شروع کردم و می خواهیم مطالب آن را درک کنم. چه کاری می توانم انجام دهم تا خودم را به بهترین سطح برسانم؟
شما باید راه خود را برای رسیدن به آموزش صحیح و درک مطالب پیدا کنید.از کتاب های درسی و کمک آموزشی استفاده کنید. یک روش جالب برای مطالعه شیمی پیدا کنید و در صورت نیاز به کمک با دوستان یا معلمان خود صحبت کنید.

چگونه می توانم جدول تناوبی را به خاطر بسپارم؟
گروه های اصلی را یاد بگیرد .گروه های 1،2 و 13 تا 18. عناصر با عدد اتمی 1 تا 38 را به خاطر بسپارید. فلزها، نافلزها و شبه فلز ها را با ویژگی های آن ها فرا گیرید. رمز گذاری ممکن است به شما کمک کند تا به راحتی جدول تناوبی را به خاطر بسپارید.

من هنوز هم نمی توانم شیمی را درک کنم، چکار کنم؟
شیمی موضوعی است که شما باید در فهم درست آن زمان بگذارید. مطالعه یک شبه به شما کمک نمی کند. برای آموختن شیمی، هر روز زمانی را اختصاص دهید.اگر در درک مقدمات شیمی مشکل دارید، از معلم خود بخواهید که کمک بیشتری به شما ارائه دهند.

من در بخشی از مطالب شیمی مشکل دارم و درک درستی از آن ندارم. باید چکار کنم؟
از معلم خودراهنمایی بیشتری بگیرد یا یک معلم پیدا کند. با دوستان خود در کلاس صحبت کنید و ببینیدکه آیا یکی از آن ها می تواند به توضیح مفاهیم دشوار کمک کند یا خیر.

می خواهم درصد بالایی در شیمی کسب کنم، روی کدام بخش شیمی باید تمرکز کنم؟
شما باید بدانید که شیمی شامل دو بخش هست. بخشی از آن حفظی جات هستند و بخشی از آن مسائل شیمی. برای تسلط روی بخش مسائل شیمی، زمان بگذارید. هر شب فرمول هایی را که در حل مسائل به کار می آیند را در دفتری یادداشت نمایید. این به شما کمک می کند تا مرحله به مرحله پیش بروید.