تدریس خصوصی و نیمه خصوصی شیمی به صورت حضوری و آنلاین
در رشت، لاهیجان، لنگرود، بندر انزلی و سایر شهرهای استان گیلان
09113354045

گروه تخصصی

گروه خوش سرور به طور تخصصی در زمینه آموزش شیمی فعالیت می کند.

آموزش تخصصی

گروه خوش سرور آمادگی دارد که تمامی مراحل آموزش و تحقیق را به طور حرفه ای به دانش آموزان و دانشجویان آموزش دهد.

روش تدریس

گروه خوش سرور روش تدریسی به روز، متناسب با سلایق مخاطب و با پیشینه مناسب در اختیار مخاطبین قرار می دهد.

مشاوره و رفع اشکال

گروه خوش سرور با تیمی تخصصی، تمامی مطالب مربوط به شیمی را به دانشجویان مشاوره می دهد.

تحقیق

گروه خوش سرور از محققین برجسته شیمی تشکیل شده و می تواند بهترین مشاوره را به بهترین نحو ارائه کند.

تهیه منابع

گروه خوش سرور کتب و مقالات فارسی و انگلیسی مورد نظر را برای محققین شیمی فراهم می آورد.

 
 

تدریس خصوصی و نیمه خصوصی شیمی به صورت حضوری و آنلاین
در رشت، لاهیجان، لنگرود، بندر انزلی و سایر شهرهای استان گیلان
09113354045

گروه تخصصی

گروه خوش سرور به طور تخصصی در زمینه آموزش شیمی فعالیت می کند.

آموزش تخصصی

گروه خوش سرور آمادگی دارد که تمامی مراحل آموزش و تحقیق را به طور حرفه ای به دانش آموزان و دانشجویان آموزش دهد.

روش تدریس

گروه خوش سرور روش تدریسی به روز، متناسب با سلایق مخاطب و با پیشینه مناسب در اختیار مخاطبین قرار می دهد.

مشاوره و رفع اشکال

گروه خوش سرور با تیمی تخصصی، تمامی مطالب مربوط به شیمی را به دانشجویان مشاوره می دهد.

تحقیق

گروه خوش سرور از محققین برجسته شیمی تشکیل شده و می تواند بهترین مشاوره را به بهترین نحو ارائه کند.

تهیه منابع

گروه خوش سرور کتب و مقالات فارسی و انگلیسی مورد نظر را برای محققین شیمی فراهم می آورد.

تماس بگیرید

09113354045

آدرس شماره 1: بلوار دیلمان، روبروی شیرینی ماهان، سرای حکیم، طبقه اول

آدرس شماره 2: بلوار معلم، نبش استانداری، خیابان شهید پور رجب، کوچه ششم

لطفاً قبل از مراجعه حضوری، به صورت تلفنی هماهنگ کنید.

تدریس خصوصی شیمی در رشت

تدریس خصوصی شیمی در رشت:تدریس دروس شیمی تمامی مقاطع آموزشی به صورت خصوصی و نیمه خصوصی توسط گروه آموزشی خوش سرور در شهر رشت و دیگر شهرهای استان گیلان انجام می شود. بهترین دبیران شیمی در رشت بهترین تجربه تدریس خصوصی و نیمه خصوصی درس شیمی در شهر رشت را برای شما مهیا می کنند. برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

آماده شدن برای یادگیری شیمی

شیمی می تواند موضوعی دشوار برای یادگیری باشد ، به خصوص اگر قصد نداشته باشید این روش پیچیده را به روش صحیح مطالعه کنید. در حالی که هیچ میانبر مخفی برای کمک به شما در تسلط شیمی در کوتاه مدت وجود ندارد ، می توانید با مطالعه صحیح، آن را آسان تر کنید. شما برای تسلط در شیمی باید قدم به قدم پیش روید، برای مثال در قدم اول می توانید بر درک بهتر مفاهیم تمرکز کنید.

1-برروی ریاضی خود کار کنید. تعدادی فرمول و معادله وجود دارد که برای یادگیری شیمی باید بر آنها تسلط داشته باشید.برای مثال برای حل مسائل استوکیومتری شیمی باید روش های تبدیل واحد و تناسب را بدانید و چنان چه در آن ضعف داشته باشید در حل مسائل شیمی به مشکل بر می خورید. مباحث ریاضی از جمله تناسب ،تبدیل واحد، لگاریتم، نماد علمی و ....... را برای تسریع در آموزش شیمی فرا گیرید.

2- یادگیری، خواندن و درک جدول تناوبی. یادگیری عناصر برای موفقیت در شیمی ضروری است. درست همانطور که اگر تفاوت بین اعداد را ندانید از ریاضی هیچ نمی دانید، یادگیری نحوه خواندن و درک آنچه در جدول تناوبی است ، بسیار حیاتی است. همچنین باید یاد بگیرید که روند جدول تناوبی برای یادگیری مفاهیم پیچیده تر در شیمی چگونه کار می کند. برخی از روندهای مهم برای یادگیری در مورد این موارد عبارتند از:

الکترونگاتیوی

انرژی یونیزاسیون

شعاع اتمی

3-تمام مفاهیم اصلی را مطالعه کنید و یاد بگیرید که چگونه گام به گام، مشکلات را حل کنید. این کار با درک روش علمی ، نامگذاری شیمیایی و ساختار اتمی آغاز می شود. دلیل اینکه بسیاری از افراد شیمی را مشکل می دانند این است که آنها قبل از تلاش برای مطالعه موضوعات پیشرفته تر ، این مفاهیم اساسی را کاملاً درک نمی کنند.

4- مفاهیم را یادداشت کنید. مطالعات نشان داده است كه هنگام نوشتن با دست ، احتمالاً مفاهیم را به خاطر می آورید.

5- فلش کارت هایی بسازید. هر زمان که شما یک کلمه یا مفهوم جدید را یاد می گیرید ، یک کارت برای آن درست کنید. این برای جدول تناوبی و همچنین بسیاری از اصول دیگر فوق العاده است. در هفته چندین بار مرتباً مطالب کارت را مرور کنید تا اطلاعات در ذهن شما باقی بماند.

خواندن کتب درسی

1- خواندن کتاب های آموزشی و درسی کنار هم: یک کتاب آموزشی با کیفیت را انتخاب کنیدکه شامل تمام مفاهیم مهم باشد. در ابتدا به دنبال کتاب درسی نروید زیرا به نظر می رسد ساده تر است. شما ممکن است احساس کنید که شیمی را یاد گرفته اید اما بدون درک اصول اساسی . برای یافتن یک کتاب آموزشی خوب ، به برخی از کتابفروشی ها و کتاب های شیمی مرجع نگاهی بیندازید و ببینید که کدام متون را اساتید برتر ترجیح می دهند.

2- برای برخورد با سؤالات شیمی آماده باشید که با دو تیپ سوالات روبه رو هستید. سوال هایی که شما برای به پاسخ رسیدن آن، نیازمند حفظ مطالب مربوط به آن هستید. سوالات دیگر مربوط به مسائل شیمی هستند و باید بر راه های حل مسائل تسلط داشت. با حل مشکلات کتاب درسی که به آنها می رسید مهارت های حل مسئله خود را تمرین کنید. این مشکلات برای محکم کردن درک شما از متن درج شده است. مشکلات را حل کنید تا بتوانید جواب درست را بدست آورید و مراحلی را که در آنجا به دست آورده اید مرور کنید.

3- متنی را که در مرحله آموزش شیمی مطالعه می کنید،کم نکنید. شما باید اصول را درک کنید.اگر مطلبی را درست و اصولی فرا نگیرید، در حل مسائل به مشکل بر خواهید کرد. در بحث آموزش سعی کنید مطالب را جز به جز فرا بگیرید و اگر در مبحثی به مشکل بر خوردید، از کتابهای خوب و مرجع دیگر استفاده کنید تا شاید مشکل شما رفع شود. اما اگر هنوز مشکلی دارید ، سعی کنید یک معلم یا یک دوست که در شیمی بهتر است را پیدا کنید تا به شما کمک کند. همچنین می توانید از استاد خود سؤال کنید. هرگونه سؤالی را که هنگام مطالعه کتاب درسی به آن فکر می کنید بنویسید و روز بعد از معلم یا استاد خود بپرسید.

4- در مورد فرمول ها از خودتان سؤال کنید. وقتی یک فرمول جدید را یاد می گیرید ، از خودتان سؤال کنید تا مطمئن شوید که مفهوم آن را درک می کنید. حفظ فرمول ها به تنهایی به شما کمک نمی کند که آنها را به درستی در آزمایشگاه ، در امتحان ها و تست ها بکار بگیرید. هنگام یادگیری فرمول جدید از خود سؤالات زیر را بپرسید:
• این فرمول چه سیستم یا تغییراتی را توصیف می کند؟
• متغیرها به چه معناست و واحدهای آنها چیست؟ (واحدها می توانند به شما کمک کنند تا کارهای بعدی را انجام دهید)
• چه زمانی و چگونه باید این فرمول اعمال شود؟
• اهمیت آن چیست؟

آزمایش در آزمایشگاه:

1- مفاهیم را تمرین کنید. دریافت فرصتی برای فهم و درک برخی واکنش های شیمی در آزمایشگاه به ایجاد درک قوی تر کمک خواهد کرد. بعضی از افراد متوجه می شوند وقتی به جای خواندن در مورد آن ، این کار را راحت تر می توانند در آزمایشگاه یاد بگیرند.

2- سعی کنید بین مطالب آزمایشگاهی و مطالب کتاب، در خواندن و متون خود پیوندهای لازم را برقرار کنید. اگر کلاس می روید، آزمایشگاه ها برای پشتیبانی از درس های شما طراحی شده اند. توجه زیادی به تکالیف قبل از آزمایشگاه و بعد از آزمایشگاه کنید، زیرا به اطلاعات شما می افزایند و در حافظه شما بهتر می مانند و این مسئله در کنکور به شما کمک خواهد کرد.

3- روش های عملی را تمرین کنید. شیمی در نهایت علمی است که در آزمایشگاه انجام می شود. با استفاده از آزمایش، فرصت یادگیری دستی را به دست آورید. این فرصت را به شما می دهد تا دانش خود را در مورد اندازه گیری ها و معادلات به دست آورید. حتی می تواند سرگرم کننده باشد.

ایجاد عادات مطالعۀ مفید در درس شیمی:

1-حداقل روزانه یک ساعت مطالعه کنید. مرور مطالب درس شیمی به طور روزانه به شما درآموزش و یادگیری و تثبیت مطالب کمک می کند. مطالعه هر روزۀ شیمی طی ساعات مشخصی به مدت یک هفته نتیجه بهتری را نسبت به مطالعه کل روز قبل از آزمون به شما می دهد.
• درست مانند ورزشکاران که هر روز تمرینات بدنی خود را برای بهتر شدن انجام می دهند، شما باید همین کار را انجام دهید یعنی مطالعات مستمر داشته باشید تا شیمی را فرا گرفته و در آن رفته رفته بهتر شوید.
• مفاهیم شیمی بر یکدیگر بنا می شوند، بنابراین اگر مفهومی رادر کلاس های آموزشی تدریس خصوصی یا گروهی کاملاً درک نکردید، مفاهیم دیگری را که در این مفهوم بنا شده اند، متوجه نخواهید شد. در نتیجه روی فهم کامل مطالب درس شیمی تمرکز کنید.

2-تمام تمرین های مربوط به مسائل شیمی در کتاب را کامل کنید. تکالیف کلاس شیمی برای کمک به شما در یادگیری مفاهیم و کسب نمره خوب در امتحانات ضروری است.
• اگر شما نمی دانیدکه چگونه تکالیف را انجام دهید، می توانید از دوستان مسلط خود برای فهم مطلب و حل کردن تمرین کمک بگیرید تا نحوۀ انجام تکالیف را به شما تدریس کنند.

3- درکلاس های گروهی، یا در صورت نیاز نیمه خصوصی یا خصوصی شرکت کنید. اگر حضور در یک دوره کلاس آموزشی شیمی برای شما سازنده باشد، به شما در پیشرفت کمک خواهد کرد. در هر کلاس شرکت کنید و کلاس را از دست ندهید مگر به دلیل موجه.
• اگر یک کلاس آموزشی را از دست دادید، ترتیبی دهید تا یادداشت ها را از کسی که در آن روز حضور داشته، دریافت کنید.

4- یادداشت های خوب در درس شیمی تهیه کنید. نوشتن اطلاعات مهم مربوط به دروس شیمی به شما کمک می کند تا آن را به خاطر بسپارید. اگرکلاس خصوصی یا گروهی می روید، تمام مفاهیم مهم درس شیمی را که از تدریس استاد خود کسب می کنید بنویسید. ایده های اصلی را نیز در کتاب درسی خود بنویسید. حتی اگر احساس می کنید آن را می دانید، نوشتن آن به شما کمک می کند تا بعداً آن را به خاطر بسپارید.

5- به همراه یک دوست خود که در درس شیمی مسلط است مطالعه کنید. دو دست بهتر از یکی صدا دارد. یادگیری بسیار آسان تر است وقتی شخصی را همراه خود داشته باشید. اگر در یک درس مشکل دارید، دوستتان ممکن است بتواند با توضیح و چگونگی فهمیدن آن، در درک آن به شما کمک کند و همین طور بالعکس. چنان چه شما بتوانید به دوستتان که در آن درس ضعف دارد کمک کنید در واقع مطالب در ذهن خودتان هم بهتر تثبیت می شود.

6- اگر در درک مطلبی دچارمشکل شدید از معلم خود سوال کنید. معلمانی که شیمی را حرفه ای تدریس می کنند مسلماً خوشحال می شوند که اگر سؤالی کنید، که کمک به آموزش شما کنند و قطعاً پاسخگوی دانش آموزان عزیز خواهند بود.

7- دروس شیمی که فرا می گیرید را به خود تدریس کنید. یکی از بهترین روش های برای به خاطر سپاری دروس شیمی و کلاً تمامی دروس، تدریس به خود است. پس از آنکه قسمت های مشکل را تا حدی درک کردید، آنها را به خود آموزش دهید و به نوعی مانند دبیر های خود به خود تدریس کنید. تدریس مفاهیم با صدای بلند برای خود سبب می شود که مطالب درس شیمی به خوبی در ذهن شما نقش ببندد.

پیوندهای مفید

آموزش آنلاین شیمی